קטגוריות
עושים ספורט-קאסט

[עושים ספורט-קאסט] איך ניצח הכדורגל את השבת? – נדב שטראוכלר

ממשלת הימין של נתניהו-ליצמן-דרעי היתה הראשונה בתולדות המדינה שהעניקה היתר לענף הכדורגל להתקיים בשבת. מה הוביל למצב הזה? והאם נכון לשמר את המורשת של כדורגל בשבת שהתקבעה כאן מאז ימי הבריטים? בפרק מתארח (ומתוכח) נדב שטראוכלר, חולה כדורגל וחובש כיפה. בהמשך, בפינתו ההיסטורית תומר פדלון מספר את סיפורו של ג׳ינו ברטלי, רוכב האופניים האגדי שהציל 800 יהודים וזכה לתואר ״חסיד אומות עולם״.

הורדת הפרק (mp3)

ממשלת הימין של נתניהו-ליצמן-דרעי היתה הראשונה בתולדות המדינה שהעניקה היתר לענף הכדורגל להתקיים בשבת. מה הוביל למצב הזה? והאם נכון לשמר את המורשת של כדורגל בשבת שהתקבעה כאן מאז ימי הבריטים? בפרק מתארח (ומתוכח) נדב שטראוכלר, חולה כדורגל וחובש כיפה.

בהמשך, בפינתו ההיסטורית תומר פדלון מספר את סיפורו של ג׳ינו ברטלי, רוכב האופניים האגדי שהציל 800 יהודים וזכה לתואר ״חסיד אומות עולם״.

האזנה נעימה,
בן.

 

הרשמה לפודקאסט:
רשימת התפוצה בדוא"לiTunes | אפליקציית לאנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר

תגובה אחת על “[עושים ספורט-קאסט] איך ניצח הכדורגל את השבת? – נדב שטראוכלר”

יצא קצת דו-שיח של חירשים..
אני חושב שהשאלה הזו מתחלקת לשני נושאים כמעט נפרדים:
1- האם אפשר להזיז את משחקי ליגת העל משבת, כלומר האם זה משתלם מבחינת קהל – יוסיף קהל או יוריד. הזכרתם שהכדורסל עבר משבת לאמצע השבוע, וחבל שלא הרחבתם בנושא הזה כמקרה בוחן. בספרד למשל לא מעט משחקים מתקיימים בשבת בצהריים, שזה למעשה כמו שישי שלנו, למה אי אפשר בישראל?
2- האם יש דרך לאפשר לשחקנים דתיים לשחק בגילאי הנוער – כאן דווקא דיברתם על כמות המגרשים הקטנה אבל היה כדאי להרחיב.
ואגב, הטענה כאילו 1 מ-3 ישראלים יהודים לא יכול להגיע למשחקים בשבת היא מוגזמת, כיוון שלפחות 10% מהאוכלוסיה, החרדים, מדירים את עצמם (בהכללה כמובן) מבחירה מספורט בין אם הוא מתקיים בשבת ובין אם בראשון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *